Intímne masáže pre ženy

Jóni (yoni) je sanskrtské slovo pre vagínu, ktoré sa voľne prekladá ako „posvätný priestor“ alebo „posvätný chrám.“

technika vaginálneho mapovaniaČo je vaginálne mapovanie?

Intímna masáž (vaginálne mapovanie) pristupuje k jóni s láskou a úctou. Je to jemná, vedomá akupresúrna masážna technika pošvy, pomalý a veľmi citlivý proces, počas ktorého sa určité miesta v pošve zbavujú bolesti, napätia. Počas sedenia sa celý panvový priestor prebúdza krok za krokom „zo spánku“.

Ako prebieha technika vaginálneho mapovania?

Prijímajúca žena je počas sedenia plne prítomná a v úplnom kontakte s masírovaným miestom. Pomocou dychu a hlasu (zvukov) vyjadruje pocity, uvoľňuje napätie v danom bode. Proces je jedinečný pre každú ženu. Určité sprievodné emócie sa môžu javiť ako plač, hnev, smútok … Prijímajúca môže tieto pocity vyjadrovať totálne – vôjsť do emócie a prežiť ju naplno- , nie je to však nutné. Emócia prechádza cez telo automaticky. Jej uvoľnenie je podporované dávajúcou i prijímajúcou ženou.

Prijímajúca žena určuje rýchlosť mapovania, dĺžku dotyku na určitom mieste a intenzitu tlaku. V závislosti od tejto individuálnej rýchlosti môžu niektoré ženy prebudiť len 2-3 body, ostatné 7-10 bodov počas jedného sedenia.  Čo sa deje počas mapovania, sa nazýva „odzbrojovanie“.

„Zbrojenie“ ku ktorému v jóni rokmi došlo, bolo vytvorené určitými okamihmi v živote ženy. Môže to byť trauma – napr. po pôrode, po rýchlom a nepríjemnom pohlavnom styku, zlyhaní gynekologického zákroku, zneužívaní alebo po emočnom ubližovaní v detstve. Niekedy stačí iba nevhodná poznámka, ktorá môže spôsobiť stuhnutie tela. Toto všetko sa časom nabaľuje a naše telo znecitlivie. Môžeme si to predstaviť ako škrupinu, ktorá zostáva v tele ženy a bráni jej prežívať svoju sexualitu s radosťou a naplno.

Aký efekt prináša technika vaginálneho mapovania?

Vďaka technike vaginálneho mapovania sa žena krok za krokom opäť pripája k ženskej sile, citlivosti a sexualite. Počas procesu má žena šancu prebudiť jemnosť a pružnosť v jóni.  Na konci sedenia prijímajúca často cíti uvoľnenie napätia na fyzickej úrovni (uvoľnenie tkaniva) a úľavu na duši.

Pre dosiahnutie trvalého stavu sa odporúčajú minimálne 3 sedenia. Počet sedení je individuálny.

Na masáž je potrebné vopred sa prihlásiť.