Čas pre ženy

„Časom pre ženy“ sú nazvané krátke stretnutia počas pracovného týždňa, ktorých zmyslom je zastaviť sa, priniesť úľavu, uvoľniť záťaž a stres a načerpať energiu v kruhu žien. Stretnutia sa konajú v dvoch módoch:

september – apríl

čas pre ženyŽenské kruhy v meditárni na Gazdovej

Utorkové meditačné stretnutia sú určené ženám, ktoré absolvovali základný kurz Mohendžodáro a slúžia na vedomé zdieľanie, obohacovanie sa a udržiavanie vzájomných vzťahov, spoločnej energie, ktorou sme mocne prepojené vďaka zápalu pre liečivú tantru.
Na programe je vždy hodinová OSHO meditácia, dynamika panvového dna, rozšírená o yoni-egg cviky. Večer sa končí Materským energetickým okruhom a spoločným zdieľaním pri čaji.
Stretnutia sa nesú vždy v nejakej téme, spontánne vyplývajúcej z aktuálneho stavu a situácie. Meditačné večery na seba obsahovo nijak nenadväzujú, takže je možné chodiť sporadicky. Kapacita miestnosti je však obmedzená. Je potrebné sa prihlásiť.

kľúčové slová: no mind, OSHO aktívna meditácia, tanec, zdieľanie v kruhu pri čaji, Mohendžodáro – tantra jogové ásany, kundalini energia, lono, energetické vajíčko, jemné masáže, a omnoho viacej…

čo so sebou?
pohodlné oblečenie, šatku, silový predmet, sukňu na Materský okruh Mohendžodáro, deku, jóni vajíčko

začiatok a dĺžka stretnutia:
progam začína o 18.00 , dĺžka stretnutia je 2,5 – 3 hodiny

máj – august

hatha jóga, MohendžodároHatha joga s Mohendžodárom v Budatínskom parku 

Stredajšie popoludnia pod holým nebom sú jedinečnou príležitosťou pre udržiavanie našich kruhov, je to priestor pre fyzické uvoľnenie a načerpanie elánu do celého týždňa.
Na programe máme hodinové uvoľňovacie cviky hatha jogy (so zameraním na chrbticu) ktoré potom vyústia do Materského energetického okruhu. Tento doplňujeme podľa obdobia o nové prvky – cviky, ásany na podporu a aktiváciu meridiánových dráh v našom tele.
Stretnutia sa nesú vždy v nejakej téme, spontánne vyplývajúcej z aktuálneho stavu a situácie. Jógové stredy na seba obsahovo nijak nenadväzujú, takže je možné chodiť sporadicky. Cvičí sa len za teplého a suchého počasia.

kľúčové slová: hatha jóga – prípravné uvoľňovacie cviky pre zlepšenie stavu chrbtice, dynamika panvového dna v ásanach, podpora meridiánov – doplňujúce ásany, liečivé zvuky pre jednotlivé orgány, zdieľanie v kruhu

čo so sebou?
pohodlné oblečenie, silový predmet, sukňu na Materský okruh Mohendžodáro, deku alebo podložku

začiatok a dĺžka stretnutia:
progam začína o 17.30 , dĺžka stretnutia je 2,5 – 3 hodiny