O mne

Volám sa Barbora Sihelská a v Žiline vytváram priestor pre ženy, ktoré sprevádzam na kurzoch Umenia tantra jógy – Mohendžodáro.

tantra jóga v ŽilineNa cestu tantry ma priviedla vnútorná nespokojnosť s prežívaním vlastnej intimity a sexuality, nefungujúce vzťahy, túžba po poznaní svojej hĺbky a potreba stretávať sa s otvorenými ľuďmi, spoznávať svoje hranice a zdieľať osobné skúsenosti.

Tantra predstavuje pre mňa umenie žiť svoj život PRAVDIVO, otvára vo mne láskavosť, hravosť, radosť a autenticitu, učí ma plynúť životnými situáciami s ľahkosťou a nadhľadom – ako Žena.

Vďaka tantre a jej technikám som pochopila, čo to znamená „prevziať za svoj život zodpovednosť“ – opustenie starých programov, oprostenie sa z role obete a ukončenie drámy hľadania vinníkov vo vonkajšom svete prináša so sebou obrovský dar VOĽNOSTI a schopnosti zodpovedať za svoju realitu TU a TERAZ.
V neposlednom rade ma tantra učí poznať a komunikovať svoje potreby na úrovni sexuálnej, emočnej a duchovnej. Vedome dávať a prijímať, odovzdať sa, ale aj vedieť povedať NIE. Odmietnuť bez toho, aby som sa cítila zodpovedná za pocity druhej osoby – byť SLOBODNOU.
Ďakujem meditačnému centru, kde sa umeniu tantry učím, za krásne zázemie, ktoré mi poskytuje. Ďakujem jeho lektorom, za ich láskavý prístup, neposudzovanie, neodsudzovanie, podporu a zážitky, ktoré mi sprostredkúvajú.
Ďakujem SEBE, za odvahu ísť do hĺbky a postaviť sa zoči – voči svojím strachom, za odvahu výjsť zo zóny zdanlivého komfortu a vytrvať….aby som mohla objavovať a prehlbovať svoju Ženskú podstatu. Ďakujem aj môjmu partnerovi za to, že mi umožňuje rásť a dôveruje mi.

4-ročný výcvik vo forme celoročnej školy Mohendžodáro I.(Materský okruh, Kundalini energia), II.(Vnútorná žena, Mystický rituál Mohenjo Daro), III.(Vnútorný muž, Ženské meditácie Mohenjo Daro), IV.(Intímne masáže, Akupresúra pohlavných orgánov) som absolvovala a certifikát lektorky tantra jógy pre ženy som získala pod vedením zakladateľky Mohendžodáro v Európe – MUDr. Moniky Sičovej v Sugama Osho meditačnom centre Lažánky.

Som držiteľkou licencie Mohendžodáro a OSHO meditácií pre ČR a SR.

Vzdelanie:        (učitelia: MUDr. Monika Sičová, Igor Samotný, Eli Nováková, Andrew Barnes)

2013                 – Základný kurz Mohendžodáro I

2014 – 2015   – Mohendžodáro II (Kompletný tantrický rituál, 9 tantrických pozícií, Vnútorná žena)

2015 – 2016   – Mohendžodáro III (Tantrický rituál – 32-ková zostava ásan, Vnútorný muž)

2016                – Lektorský tréning Mohendžodáro, metodika  tantra jogy pre ženy

2016 – 2017   – Intímne masáže, extatická akupresúra pohlavných orgánov,  jóni mapping,

2017                – Lektorský terapeutický tréning Katarzné techniky, No mind, OSHO meditácie, metodika pre vedenie skupín

2017                – Tantrické odzbrojovanie tela a energetický orgazmus, Odzbrojovanie maternicového čípku

2017 – 2018  – Asistenčná prax na celoročnej škole Umenia tantra jogy pre ženy –  stupeň II.

2018                – Škola panvového dna I. – metóda 3×3 podľa Renaty Sahany Skálovej

Od  2016 vediem základné kurzy Mohendžodáro v Žiline. Od 2017 v spolupráci s Anahata vediem základné kurzy v mojom rodnom meste Zvolen.

Som nesmierne vďačná za to, že môžem sprevádzať ženy na ich ceste dovnútra a sprostredkovať im techniky, ktorým som sa priučila, a v ktorých sa naďalej zdokonaľujem. Som šťastná, že spolu vytvárame bezpečný priestor pre celostný rozvoj.
Ďakujem za túto dôveru a teším sa na ďalšiu prácu a zdieľanie, ktoré je pre mňa vždy veľmi obohacujúce, zároveň nás všetky zjednocuje.